Co łączyło Virgila Abloha z muzyką? Wspominamy historię działalności projektanta w świecie EDM. 0 UserComments

Virgil Abloh nie żyje. Sprawdzamy co łączyło go z muzyką elektroniczną

Artykuł dodano: 29 listopada 2021, godz. 20:04
Odsłony: 525x
Co łączyło Virgila Abloha z muzyką? Wspominamy historię działalności projektanta w świecie EDM.


Virgil Abloh - projektant mody i DJ

W niedzielę 28 listopada świat obiegła smutna wiadomość. Informację o śmierci Virgila Abloha potwierdzili najbliżsi na oficjalnym profilu projektanta na Instagramie. Projektant zmagał się z rzadką odmianą nowotworu, naczyniakomięsakiem serca. Pewnie wielu z was kojarzy postać Virgila jako twórcę marki odzieżowej Off-White, ale czy znacie jego muzyczną działalność?

Swoją przygodę z muzyką Virgil zaczynał już w latach 90-tych jako początkujący DJ na domówkach i małych eventach. Pomimo rozwinięcia się w dobrym kierunku kariery związanej z modą, muzyka zawsze była dla niego ważna. Projektant współpracował m.in. z Kanye Westem jako dyrektor artystyczny przy takich albumach jak My Beatiful Dark Twisted Fantasy, Yeezus, a nawet przy jego trasie koncertowej Yeezus Tour. Na swoim koncie ma też EP wyprodukowaną wspólnie z niemieckim producentem Boys Noize'm.


Virgil Abloh i jego kariera jako DJ

Obecność w świecie muzyki Virgila zaowocowała zapraszaniem go do grywania setów na popularnych wydarzeniach muzycznych w towarzystwie największych gwiazd. W jednym z klubów w Miami miał przyjemność zagrać seta B2B z amerykańskim producentem i DJ-em Diplo oraz house'owym reprezentantem Hot Since 82.

Nie był to jego jedyny DJ-ski raz na Wschodnim Wybrzeżu. W 2016 roku był częścią drugiego w historii eventu wytwórni Deadbeats należącej do duetu Zeds Dead w Miami. 

Czytaj dalej: The Essential Vol. 1 - raj dla początkujących producentów muzycznych

W 2019 roku miał przyjemność zagrać DJ set na festiwalu AstroWorld Travisa Scotta. Słuchaczom serwował mieszankę topowych rapowych produkcji i muzyki alternatywnej. W tym samym roku miał okazję zagrać na festiwalu Coachella oraz zaproszony został na rezydencję w klubie XS Nightclub - jednym z najpopularniejszych i najbardziej ekskluzywnych klubów na świecie.

Virgil Abloh x Boys Noize - Orvnge EP


Jednak najszerszemu gronu fanów muzyki tanecznej projektant pokazał się dzięki swojemu występowi w belgijskim miasteczku Boom. Znajoma lokalizacja? Tak, Virgil Abloh wystąpił na ostatniej edycji Tomorrowland. Nie dość, że sama jego obecność wzbudziła ogrom zainteresowania to również muzyka - w trakcie jego seta z festiwalowych głośników wybrzmiał nadal niewydany collab Swedish House Mafii z A$AP Rocky'm.

Sprawdźcie co zagrał Virgil na Louis Vuitton 5.1 Afterparty - zapis z transmisji zostawiamy niżej.

Virgil Abloh Louis Vuitton 5.1 afterparty dj set

Sprawdź także

Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)