Impreza W Oczekiwaniu Na Oscary Wystawa Obrazów Z Filmu Twój Vincent odbędzie się 2 lutego 2018 (Piątek), w klubie Wrocław Wrocław. Start imprezy: godz. 12:00. .
0 W Oczekiwaniu Na Oscary  Wystawa Obrazów Z Filmu Twój Vincent

Bilety na imprezę

Brak biletów na imprezę...

W Oczekiwaniu Na Oscary Wystawa Obrazów Z Filmu Twój Vincent

2 lutego 2018, Wrocław Wrocław, start: 12:00

Zagrają na imprezie:
Od 2–22 lutego br. w Centrum Innowacji w Przejściu Świdnickim prezentowana będzie wystawa składająca się z 25 obrazów – kadrów z filmu „Twój Vincent”. Obrazy pochodzą z kolekcji Miasta Wrocław i były dotychczas prezentowane dwukrotnie – podczas polskiej premiery filmu w Dolnośląskim Centrum Filmowym oraz w Centrum Technologii Audiowizualnych podczas Dnia Babci i Dziadka. Obie instytucje wraz z Miastem są koproducentami filmu.

„Twój Vincent” jest pierwszą na świecie pełnometrażową animacją malarską. Film złożony jest z około 65 000 obrazów malowanych farbą olejną na podobraziu. Prace trwały 7 lat, a przeszło 100 malarzy polskich i zagranicznych malowało techniką wiernie naśladującą twórczość van Gogha. Scenariusz został stworzony przez reżyserkę Dorotę Kobielę we współpracy z poetą i prozaikiem Jackiem Dehnelem. Fabułę stanowi życie i śmierć Vincenta van Gogha. Wyreżyserowali go wspólnie Dorota Kobiela i Hugh Welchman. Dorota Kobiela jest malarką i reżyserką, Hugh Welchman – brytyjskim producentem filmowym, którego animowany film „Piotruś i Wilk” zdobył w 2007 roku Oscara za najlepszy krótkometrażowy film animowany.

Malarska animacja „Twój Vincent” w krótkim czasie zdobyła rzesze fanów, przypadła do gustu krytykom i otrzymała szereg nagród i wyróżnień m.in. podczas Annecy Film Festival – Nagrodę Publiczności, podczas Shanghai International Film Festival uznano go za Najlepszy Film Animowany, a na European Film Awards za Najlepszą Europejską Animację. 23 stycznia 2018 roku ogłoszono nominacje do Oscara – „Twój Vincent” został nominowany w kategorii Najlepszy długometrażowy film animowany.
Podczas wystawy zostanie zaprezentowana część kolekcji Wrocławia (w całości liczy ona 48 obrazów), m.in. obraz z listem, który jest motywem przewodnim filmu, portret Doroty Kobieli wykonany w technice van Gogha czy kadr z filmu w czterech wersjach kolorystycznych, stworzony by wybrać jedną tonację obowiązującą we wszystkich innych obrazach. Wśród prezentowanych prac będą też dwa obrazy wrocławianki Karoliny Belczyk.
+ dodaj mnie do listy obecnościObecni na imprezie (0)
Komentarze
Komentarze (0)