Impreza Węglowa Miejsce Z Duszą Prezentacja I Debata O Węglowej odbędzie się 18 marca 2015 (Środa), w klubie Węglowa Białystok. Start imprezy: godz. 18:00. .
0 Węglowa  Miejsce Z Duszą Prezentacja I Debata O Węglowej

Bilety na imprezę

Brak biletów na imprezę...

Węglowa Miejsce Z Duszą Prezentacja I Debata O Węglowej

18 marca 2015, Węglowa Białystok, start: 18:00

Zagrają na imprezie:
Węglowa to umowna nazwa 10-hektarowego terenu powojskowego w centrum Białegostoku. O tym, że przez dziesięciolecia działała tam jednostka wojskowa – wiemy wszyscy. Do niedawna niewielu wiedziało jednak, jaka formacja stacjonowała przy ul. Węglowej, jakie były zadania jednostki, na czym polegała żołnierska służba i praca cywilnego personelu.

Już w najbliższą środę zapraszamy na debatę dotyczącą tego tematu i prezentację poświęconej mu książki – do Kawiarnio-Księgarni „Spółdzielnia” przy ul. Skłodowskiej 8/1.

Początek o 18:00, wstęp wolny.

Jesienią 2014 r. Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie przeprowadziło badania historii Węglowej. Ich efektem jest broszura popularno-naukowa „Węglowa – miejsce z duszą”. Opracowaliśmy ją w ramach grantu Muzeum Historii Polski, powstała także strona internetowa www.weglowa.info.

Na spotkaniu zaprezentujemy książkę, opowiemy o historii terenu i dotychczasowych badaniach tego tematu.

Prelegenci:
- Damian Dworakowski: prezentacja projektu i broszury
- Sławomir Mojsiuszko: historia Węglowej przed 1919 r. i po 2004 r.
- Piotr Jać: badania historii Węglowej w latach 1919-1944
- Michał Mucha: badania historii Węglowej w latach 1944-2004

Spotkanie będzie też okazją do dyskusji na temat stanu obecnego i przyszłości Węglowej. W ciągu najbliższych miesięcy zakończy się budowa terenów sportowo-rekreacyjnych i zielonych, które Miasto Białystok finansuje z budżetu obywatelskiego w ramach „Społecznej koncepcji Węglowej – etapu I”. Jakie obiekty powstaną? Kto będzie mógł z nich korzystać? Jak będą one zarządzane? Zapraszamy do dyskusji :-)

Bezpośredni link do broszury:
http://issuu.com/stowarzyszeniekreatywnepodlasie/docs/weglowa_-_miejsce_z_dusza

Strona internetowa projektu:
http://weglowa.info/
+ dodaj mnie do listy obecnościObecni na imprezie (0)
Komentarze
Komentarze (0)