Z serdecznymi pozdrowieniami i specjalną dedykacją dla tych wszystkich, którzy z poniedziałku na wtorek, być może nawet od 18 do 9 rano szaleli na pięciu parkietach Westfallenhalle w Dortmundzie... 19 UserComments

Westbam o Polakach

Artykuł dodano: 2 maja 2012, godz. 12:07
Odsłony: 9006x

Z serdecznymi pozdrowieniami i specjalną dedykacją dla tych wszystkich, którzy z poniedziałku na wtorek, być może nawet od 18 do 9 rano szaleli na pięciu parkietach Westfallenhallen w Dortmundzie podczas Mayday 2012 Made in Germany. A także dla tych, którzy poświęcili czas między 21 a 6 rano na słuchanie bezpśredniej relacji w Radiu Planeta, którą wraz z Damianem Majerem miałem przyjemność prowadzić.

W trakcie transmisji udało się na miejscu porozmawiać między innymi z Chrisem Liebingiem, ATB, Moguai'em, Mr-em X, a także z Westbamem, który nad ranem zaskoczył nas swoją opinią na temat Polaków, z którą musimy się z Wami podzielić.

Powiedział: 'Mam niesamowity kontakt z Polakami, to moim zdaniem najbardziej mili ludzie w całej Europie. Dużo Wam zawdzięczam i zawsze ciepło o Was myślę. Przed chwilą rozmawiałem z przedstawicielami radia z Włoch, ale to co innego - im nie mam tylu sympatycznych słów do powiedzenia. Jestem oczywiście Niemcem, ale o Polakach myślę wyjątkowo - Niemcy nie zwracają takiej uwagi, nie pamiętają, że zrobiłeś coś dla nich. A Polacy owszem - do końca życia mają szacunek do kogoś, kto zrobił dla nich coś znaczącego, nie zapominają tego. Gdy Polak krytykuje mnie za występ, zwieszam głowę z pokorą, słucham uważnie i nie przestaję go szanować.

Jesteście bardzo miłymi i przyjacielsko nastawionymi ludźmi - niedawno byłem u Was i przez przypadek odjechałem ze stacji benzynowej bez płacenia - ja myślałem, że zapłacił kierowca, on myślał, że ja. Po 100 km zatrzymała nas policja, wyjaśniliśmy sprawę i w sympatycznej atmosferze wróciliśmy te 100 km i uregulowaliśmy wszystko. Głupi niemiecki policjant od razu uznałby nas za jakichś złodziei!'.

Na koniec Westbam dorzucił jeszcze zaskakującą deklarację: 'Polacy mają dla mnie tak szczególne miejsce, że nawet, jeśli nie będę już chciał i przestanę grać na Mayday w Dortmundzie, to nadal będę chciał grać na Mayday w Katowicach!'

Komentarze
 • CzarnaMamba7772 maja 2012, godz. 12:14
  Miło usłyszeć takie słowa :)
 • Sandro Van Niel2 maja 2012, godz. 12:15
  Westbam zagrał tej nocy niesamowicie, bardzo energicznie. Jego set w połączeniu ze świetnym nagłośnieniem oraz wizualizacjami był jednym z najlepszych setów tegorocznego MAYDAY w Dortmundzie.
 • machal2 maja 2012, godz. 12:18
  literówka :) ''Głupi niemiecki policjant od razu uznałby naz '' ..... zaskakujące słowa bo ja mam bardzo przeciwne zdanie :) ale o tych włochach to racja parszywi są strasznie
 • Coca:ONN2 maja 2012, godz. 12:29
  Dobrze gada ! Dawać mu Polskie obywatelstwo!
 • Jerycho19882 maja 2012, godz. 13:15
  Niebywałe, Niemiec ma lepsze zdanie o Polakach aniżeli Polacy (większość) mają o sobie :P Swoją drogą po liczbach booking-ów widać, że Westbam lubi grać w naszym pięknym kraju ;)
 • CROSSROADS2 maja 2012, godz. 13:27
  Miłe! Dawajcie go do kadry na euro .
 • davealmine2 maja 2012, godz. 13:28
  Jerycho dobrze powiedziane :) miłe słowa od Dziadka Wetbama :)
 • Kris6662 maja 2012, godz. 13:32
  dzisiaj Westbam gra w Mielnie :D
 • CzarnaMamba7772 maja 2012, godz. 13:44
  Westbam często gra w Onyx'ie w Tarnowskich Górach. Oby tak dalej, wujek Westbam dobrze mieli sety, niech gra u nas jak najczęściej :)
 • L3m0n2 maja 2012, godz. 14:42
  polac mu :)
 • chudy5d2 maja 2012, godz. 17:11
  "Gdy Polak krytykuje mnie za występ, zwieszam głowę z pokorą, słucham uważnie i nie przestaję go szanować." - no popatrz, a u nas Nitrous Oxide panoszy się po ftb i wyzywa ludzi od frustratów. Ucz się od lepszych, drogi Nitrousie. :D Swoją drogą, ciekawe dlaczego nic takiego do powiedzenia nie mają TrancEye, Matt Bukovski, Indecent Noise, Arctic Moon... ups, no tak - oni nadal grają i produkują dobry trance. :)
 • ralfovski2 maja 2012, godz. 21:01
  Fajnie jest słyszeć takie słowa.
 • DjRules2 maja 2012, godz. 22:31
  Ale mnie polska mentalność czasami dziwi,jak czytam różnego rodzaju artykuły to zawsze się pytają zagranicznego gościa co wie o Polsce i co myśli o polakach.I przeważnie dobrze się o nas wypowiadają a być może inaczej myślą a co mają powiedzieć ,,nie lubię polaków'' to nie sprzeda płyt lub mało osób przyjdzie na jego koncert.Dobre jest również jak zna kilka słów po polsku to wtedy jesteśmy wniebowzięci i wtedy uznajemy go za nie wiadomo kogo ps.Szanuje każdego producenta który gra dobra muzę i potrafi być wspólnie z klubowiczami za konsolą i obojętnie jakiego narodu jest (liczy się dla niego muzyka a nie narodowość).
 • Soshy2 maja 2012, godz. 22:51
  Marcinie jakiś wywiadzik zamieszczony lub link do audycji na ftb z rozmowy z Liebingiem, ATB, Moguai'em, fajnie by było :D
 • viscaelbarsa3 maja 2012, godz. 09:52
  Westbam super gość i niesamowity DJ, ale ta opowiastka z niezapłaconym paliwem brzmi mało przekonująco :P
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (19)