Jaki festiwal przychodzi Wam na myśl, kiedy słyszycie o słynnym miejscu, jakim jest Bayfront Park w Miami? Ile czasu zostało nam, aby Ultra Miami spędzić w tradycyjnym Parku? Znamy szczegóły umowy! 0 UserComments

Wiemy, przez ile lat Ultra Miami zostanie w słynnym Bayfront Park

Artykuł dodano: 13 maja, godz. 15:50
Odsłony: 287x
Jaki festiwal przychodzi Wam na myśl, kiedy słyszycie o słynnym miejscu, jakim jest Bayfront Park w Miami? Ile czasu zostało nam, aby Ultra Miami spędzić w tradycyjnym Parku? Znamy szczegóły umowy!


UMF związane z Bayfront Park od...?

Ultra Music Festival to jedno z tych wydarzeń, na które fani muzyki elektronicznej planują jechać już miesiącami. Masa przygotowań, organizacji, szukania lotów i czekania na bilety. To właśnie ten moment, w którym dostajemy gęsiej skórki na samą myśl, każdego roku. 
Bayfront Park w Miami to miejsce, które właśnie kojarzone jest z UMF, bo przecież jaki fan muzyki elektronicznej nie rozpozna Bayfront Park po samej miniaturce z live'a?

Sprawdź także: Powraca podsumowanie TOP 1000 najbardziej ikonicznych utworów Tomorrowland


Przez pierwsze 2 lata, a dokładniej w latach 1999-2000, scena UMF znajdowała się w Collins Park. Przeprowadzka do Bayfront Park miała miejsce już na drugiej edycji, w 2001 roku, a więc można powiedzieć, że to właśnie w Bayfront Ultra Music Miami stawiało swoje pierwsze kroki. Za jaki czas legendarny festiwal żegna się ze swoimi korzeniami? Sprawdźmy! 

ACRAZE podczas występu na Ultra Music Festival 2022


Co aktualnie wiadomo o zmianie miejsca?

W czwartek rano Komisja Miasta Miami zatwierdziła pięcioletnią umowę. Jest to nowa, odwołalna umowa licencyjna między Ultra a Bayfront Park Management Trust, półniezależną agencją zarządzającą całym obszarem. Ultra Music Festival oficjalnie więc pozostaje w Bayfront Park do 2027 roku. Wychodzi na to, że mamy jeszcze sporo czasu na to, aby odwiedzić festiwal w klasycznej lokalizacji!

W środę Miami Herald przekazał ustalenia nowej propozycji. Jest to coroczna umowa, która pozwoli organizatorom UMF lub miastu ją odwołać w ciągu dwóch miesięcy po festiwalu pod koniec marca. Jednak nowy plan nie jest nieokreślony. Zamiast tego automatycznie kończy umowę w maju 2027 roku. Oznacza to, że Ultra i Management Trust wrócą do rozmowy o biznesach w czasie zakończenia umowy w 2027 roku, aby kontynuować festiwal w Bayfront Park.

Oprócz tego zmieniły się również opłaty roczne. Wcześniejsza umowa podpisana w 2020 roku zakładała, że ​​Ultra zapłacił 2 miliony dolarów czynszu podstawowego z 3% rocznym wzrostem. Podniesiono to jednak do 4% rocznego wzrostu w stosunku do 2 milionów dolarów po wydarzeniu w 2023 roku. 

Tchami na Ultra Music Festival 2022, posłuchaj!

Sprawdź także:

Black Hole Recordings świętuje z Nifrą swoje 25-lecie
Julian Jordan podał daty letniej trasy po Europie. Jest szansa na występ w Polsce
Jeden z najpopularniejszych basowych producentów otwiera własną wytwórnię
Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)