'Romper' doczekał się oficjalnej premiery. Okazuje się, że Corsten i Schulz postanowili oddać go 'zupełnie za darmo'. Czy na pewno za darmo? 14 UserComments

'Zapłać tweetem' za kawałek Ferremu i Markusowi

Artykuł dodano: 11 czerwca 2013, godz. 19:46
Odsłony: 3316x
Jeżeli nie posiadacie konta na Twitterze albo Facebooku, nie macie szans dostać za darmo debiutanckiego wspólnego tracka Ferrego Corstena i Markusa Schulza i ich projektu New World Punx!


Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, przecież już wcześniej niejednokrotnie pojawiały się podobne propozycje artystów skierowane do użytkowników portali społecznościowych. Przeważnie jednak oferowali oni pewne specjalne propozycje w zamian za polubienie ich fanpage'a. Najwidoczniej jednak przechodzimy do kolejnego etapu "terroru społecznościowego" - żeby dostać za darmo "Rompera" od Corstena i Schulza, trzeba "zapłacić tweetem", co oznacza umieszczenie informacji o kawałku na swoim prywatnym profilu.Jak wiadomo umieszczenie czy udostępnienie linka do kawałka na prywatnym profilu to coś, na czym artystom najbardziej zależy - w społecznościowym świecie najwięcej zaufania ma się do tej zawartości, która wrzucana jest dobrowolnie przez naszych znajomych. Z pomocą funkcji "zapłać tweetem" artyści dosyć bezczelnie powodują, że fani przejmują funkcje marketingowe, wyręczają ich menedżerów i PR-owców. Nie trzeba kupować postów sponsorowanych czy innego rodzaju reklam, skoro fani wykonają całą promocyjną robotę.Takie czasy, ktoś powie. Oczywiście, ale wcale nie musi to się nam podobać, prawda? Nie wiem, czy można wierzyć previewom i wersjom koncertowym, nie wiem zatem, jak tak naprawdę brzmi "Romper", skąd mam zatem wiedzieć, że chcę go udostępnić moim znajomym? Aha, jeszcze jedno -  artyści mówią o oddaniu kawałka "zupełnie za darmo". Czy rzeczywiście za darmo?New World Punx - Romper
Komentarze
 • waldi36911 czerwca 2013, godz. 21:10
  Jak dla mnie bomba typowy eventowy track przy godnym naglosnieniu zrobi furore!Juz widze jak Markus zapodaje go na T 10!!!
 • Bia-aSensacja11 czerwca 2013, godz. 21:17
  lipa!
 • artinho11 czerwca 2013, godz. 21:39
  Numer mnie nie porywa. Totalnie mi nie podchodzi, co do sposobu ''zakupu'' nie wydaje mi się by to było wielkim wydarzeniem. Lajki muszą się zgadzać :) Po za tym czego by się nie wrzuciło, czy to filmiku z imprezy, czy preview nowego tracka, czy też jak w tym przypadku całego numeru, zawsze może się znaleźć w gronie znajomych osoba, której numer przypadnie do gustu.
 • maciejo1111 czerwca 2013, godz. 22:35
  Kawałek mi się nie podoba, co do sposobu udostępnienia - nie trzeba płacić tylko wkleić gdzieś link, a ci jeszcze narzekają... ;)
 • Seba211011 czerwca 2013, godz. 22:48
  Słowo ''Romper'' kojarzy mi się z nazwą taniego piwa z sieci sklepów ''Żabka''....zarówno to piwo jak i ten kawałek,trzymają ten sam poziom....
 • UcieX11 czerwca 2013, godz. 23:06
  W dzisiejszych czasach na MP3-trójkach i tak się nie zarobi, to przynajmniej rozgłośni o swoich utworach / pseudonimie artystycznym ;)
  Co do samego kawałka to kojarzy mi się z hardstylem, jakby ucięto pasma do 100hz. Utwór bez szczególnego sensu. Aż dziwię się, że potrzebowały się zgadać dwie legendy muzyki trance, żeby powstał taki kunszt artystyczny ;)
 • norbi_iou11 czerwca 2013, godz. 23:17
  A ten artykuł to nie forma marketingu i PR? ;->
 • artinho12 czerwca 2013, godz. 03:22
  @Seba, a mi Romper kojarzy się tylko z Romper Stomper, ale tam już poziom sporo wyższy :P
 • Jerycho198812 czerwca 2013, godz. 15:19
  Kawałek moim zdaniem beznadziejny i nie warty nawet ściągnięcia z internetu :P Z góry przepraszam jeśli moja opinia kogoś uraziła ;)
 • surlejka13 czerwca 2013, godz. 19:25
  a mnie sie tam podoba.
 • Rof6914 czerwca 2013, godz. 01:51
  Nawet nie tykam - starczy mi ich "remix" 1998. W top najgorszych kawałków jakie słyszałem kiedykolwiek. Omijam ich badziewny projekt szerokim łukiem, bo jeśli robią takie remixy, to ich produkcje mogą być tylko straszniejsze.
 • PoProstuPawel14 czerwca 2013, godz. 10:23
  Totalna kicha ,pi,pą,pe ty,ty ty,na poczekaniu zrobione,żeby to puscil dj Zbynio to by nikt tego nie sluchal,ale jak to puszczaja ze sceny ci obaj,to tlum ma szalec i pokazywac,ze im sie podoba,wtedy wszyscy sa zadowoleni :D
 • Didek15 czerwca 2013, godz. 16:44
  Skąd to się pobiera?
 • waldi36915 czerwca 2013, godz. 18:04
  He he wszyscy krytykuja ale jak zapoda na konkretnej bibieto wszyscy beda zapie...
  Glebi ten track moze nie ma zadnej i widac ze abicje ich sa takie azeby troche wzruszyc tlum na wlasnie tejze bibie, aczkolwiek w porownaniu z dzisiejszymi hitami modernowo big romowymi wybieram chyba jednak tych dwoch panow.
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (14)